Projelendirme

Livart İnşaat firması bir yapının oluşturma aşamasına başlamadan önce bir saha çalışması gerçekleştirmektedir. Ön çalışma için yapılacak saha çalışması sırasında gerekli olan ihtiyaçların belirlenmesi ve bu doğrultuda da bir program oluşturması çerçevesinde çalışmaktadır. Bir inşaat yapılırken gerekli olacak tüm ihtiyaçların belirlenmesi, sonrasında yapının oluşturulacağı saha için şartların uygun olup olmadığı da mutlaka ölçülür ve bu doğrultuda da değerlendirilerek projelendirme aşamasına geçilir.

Projelendirme aşamasında oluşturulan dosya içerisinde inşaat için gerekli olan maddeler, proje çalışmaları, yapılan hesaplar ve şartnameler, ilk zamanlarda yapılan ön keşif ile ilgili belgeler, mahal listeleri, şartnameler ile gerekli olan iş koşulları, stratejik planlama, zaman yönetimi ile birlikte satın alma ile ilgili tüm finansal liste yer almaktadır.

Bir yapının oluşturulması sırasında prosedüre uygun tüm belgelerin hazırlanmasından gerekli olan makamlara başvurusuna kadar tüm safhalarda bire bir etkin olarak etkin bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan Urla Livart İnşaat ruhsat için gerekli olan tüm işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Firmamız tarafından yapılan tüm hizmetler yasal olarak gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile de tüm prosedür de gerekli şartlara göre en uygun şekilde projelendirme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Livart İnşaat projelendirme için yaptığı çalışmaları kısaca şu şekilde hazırlamaktadır:

Yapı (İnşaat) Ruhsatı

Yapı ruhsatı Tabu ve Kadastro Müdürlüklerince ve belediyece aplikasyon tutanağı ile inşaatın yapılacağı sahanın durumunu gösteren çap ile yol kotu ve parsel kotu göz önünde bulundurularak kanal bağlantısını olduğu noktaları ve kodları gösteren bu belge olmazsa olmazlar arsında yer alan bir belgedir. Projelendirme aşamasında yapı ruhsatı için gerekli görülen belgeler:

  • Dilekçe
  • Taahhütname
  • Tapu Senedi
  • Vekaletname ile Muvaffakatnamler (Gerekirse)
  • Mimari Proje
  • Statik Proje
  • Elektrik, mekanik tesisat projeleri
  • Çevre ile Peyzaj Projeleri
  • Yol ve Alt yapı katılım payı ödendi belgeleri
  • Teknik Kontrol için gerekli görülen belgeler

Urla Livart inşaat hizmetleri arasında yer alan projelendirme işlemleri kendi bünyemizde deneyimli, tecrübeli bir ekip tarafından kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Dolayısı ile de yalnızca oturduğunuz bulunduğunuz yerde  hayallerinize belirtilen zamanda kavuşmayı size güven veren bir firma tarafından anahtar teslim almak üzere beklemek Livart İnşaat hizmetlerinin müşterilerine sunduğu bir ayrıcalıktır.