Livart İnşaat

Livart İnşaat olarak İzmir’de 5.’si düzenlenen Uluslararası Taş Kongresi ve İzmir Mermer Fuarı’na katıldık. MARBLE – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda katılımcı firma ve sektör profesyoneli ağırlandı. Doğal taş, madencilik sarf malzemeleri ve madencilik makine teknolojileri üzerine hazırlanan birçok ürün standını gezdik, taş ocakları, mermer çeşitleri, su jeti vb. teknolojileri hakkında güncel bilgiler öğrendik.

V. Uluslararası Taş Kongresi’nde yurtdışından ve Türkiye’den gelen birçok konuşmacı ve bildiri sahipleri tarafından çoklu oturumlarda gerçekleşen; mermer üretim ve işletmeciliği, mimari ve mühendislik yapılarında taş kullanımı, taşın geleneksel ve çağdaş mimaride kullanımı, sektörel proje ve finansman kaynakları, antik dönemde taş kullanımı, sanatsal obje olarak taş vb. gibi konulardaki bildirileri izledik.

Ulusal ve uluslararası ziyaretçi sayısı ile dünyanın ilk üç mermer fuarı arasında olan MARBLE’a katılmak sektörün trendlerini takip edebilmemiz ve doğal taş ürünlerinin güncel haline ulaşabilmemiz için çok önemliydi.

Zahide Merve Bozdemir

Mimar