Livart İnşaat

Mimarlık ilk çağlardan itibaren elimizdeki malzeme ve olanaklarla barınak inşa etmemizi sağlamıştır. Zamanla daha büyük yapılar inşa edilmiş, hayal gücünün sınırları zorlanmaya başlanmıştır. Rönesans dönemindeki aydınlanmayla beraber insanlar perspektifi keşfetmiş ve hayal gücünün paylaşımını kolaylaştırmıştır. Bu durum inşa edilecek olan yapının öngörülebilirliğini arttırmıştır. Teknolojik gelişmeyle iki boyutlu çalışmalar da yetersiz kalmış üç boyutlu modelleme programları geliştirilmiştir.

Teknolojik gelişmeler her türlü işi kolay ve daha iyi hale getirmiştir. 3D modelleme mimarların sunum yöntemlerini tamamen değiştirmiştir. 3D modelleme mimarların ve tasarımcıların daha deneysel ve yaratıcı olmasına olanak sağlar.

Mimaride 3D modelleme birçok yarar sağlar. 3D modelleme hem tasarım aşamasını hızlandırır hem de mimarların olası problemleri öngörüp, çeşitli fikirlerle gerçekleşmeden düzeltmesini sağlar. Mimaride 3D modelleme tüm parçaları birleştirir ve projenin bitmiş halinin gerçekçi görüntüsünü sunar.

3D modelleme aynı zamanda animasyon yapılabilmesini sağlar. Böylelikle müşteri iki boyutlu bir görselle yetinmek yerine inşa edilecek olan yapıya tıpkı bir filmmiş gibi sanal bir bakış atar. Müşteri: bir tuğla bile yerleştirilmeden gelecekteki evlerinin içine girip, oturma odasında oturma düzeni üzerine yorum yapabilir.

Tüm bunların yanı sıra 3D modelleme sayesinde binanın etrafıyla olan ilişkisini çok rahat anlayabiliriz. Kullandığımız farklı malzeme ve dokularla çok gerçekçi ve yaratıcı sonuçlar elde ederiz. Gerçekçi ışık kullanımı yapabilir, evimizin odalarını dilediğimiz gibi dekor edebiliriz.

Livart İnşaat olarak, Urla’da gerçekleştirdiğimiz projelerde 3D modellemeyi en doğru tasarım ve malzeme kullanımı için yapmaktayız. 3D modeller sayesinde birçok farklı açıdan proje görüntüleri alabilir, en uygun tasarım kararlarını alıp binanın mimarisinde en iyi yüzey malzemelerini seçeriz ayrıca binayı farklı açılardan turlayabiliriz ve müşterinin isteklerine göre şekillendirebiliriz.

Zahide Merve Bozdemir

Mimar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir